Životopis je příprava a vstupenka na rozhovor. Co by měl obsahovat životopis? Na co se Vás budeme při rozhovoru ptát?


Kontakt - Jméno, příjmení, kontakty (e-mail, telefon), bydliště – druhá strana musí vědět, jak vás může kontaktovat. Bydliště napoví, kolik času vám zabere dojíždění do práce. Při rozhovoru očekávejte otázku na dopravu do zaměstnání a zpět.

Vzdělání – Musíme vědět, co jste studoval/a, v jakém oboru jste získal/a teoretické základy. Máte základní vzdělání, nebo i něco navíc? Jakého stupně vzdělání jste dosáhl/a? Zajímá nás na jaké téma jste psal/a závěrečnou práci.

  • Co Vás ve škole nejvíc bavilo? Jakých úspěchů jste dosáhl/a při studiu?

Praxe – Pro jakého zaměstnavatele a kdy jste pracoval/a? Jak dlouho vydržíte u jednoho zaměstnavatele? Jen se ohřejete a zase půjdete? Proč jste opustil/a nebo chcete opustit svého posledního zaměstnavatele?

  • Co se Vám povedlo? Na co jste opravdu hrdý/á?

  • Co by o Vás řekl váš kolega?

  • Pokud právě vycházíte školu, tak se Vás budeme ptát na praxi při škole, na brigády.

Reference - Uveďte kontakt na osoby, které nám mohou sdělit něco o tom, jaký jste zaměstnanec. Jak pracujete? Co Vás baví? Je na vás spoleh? Jste nekonfliktní, komunikativní, pracovitý?

Další znalosti a oprávnění - Tato sekce je nejrůznorodější. Co člověk, to originál, podle toho, jakým směrem se vyvíjí Vaše kariéra.

Zkuste odpovědět na otázky: Jaký stroj umíte ovládat? Jaké profesní zkoušky jste složil/a? Jaká máte oprávnění (např. vozíky, jeřáby)? Umíte některý z programovacích jazyků?

Zájmy- Napoví, zda umíte i relaxovat a máte vyvážený život. Co Vás opravdu baví?

Motivace na závěr- Proč se ucházíte o práci v Metaldyne Oslavany, spol. s.r.o.?

 

Pokud posíláte životopis bez toho, aniž byste se ucházeli o konkrétní volnou pracovní pozici, uveďte prosím, jakým směrem se chcete dále ubírat: controlling, logistika, nákup, účetnictví, personalistika, bezpečnost práce, 3D, operátor strojů, programátor.....